T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2022 YILI UZMAN ELLER PROJELERİ TAMAMLANARAK HİBE ÖDEMELERİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 9.11.2022

        Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerimiz İlimizde tamamlandı. İlimizde gerçekleştiren 19 projeden,10 Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Besiciliği Projesi,6 Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği (SÜT) Projesi,2 Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği (BESİ) Projesi ve 1 Arı Yetiştiriciliği ve Arı Ürünleri ile Arı Sütü ve Ana Arı Üretimi Projesi konuları ile hak sahipleri projelerindeki hayvanlarını ve arılı kovanlarını alarak projelerini uygulamaya geçirdiler. Toplamda 1.900.000 TL hibe ödemeleri yapılan projelerin üç yıllık izleme ve kontrolleri yapılacak.

         Uzman eller projesi üç yıl sürecek ve her yıl ocak ayında başvuruları alınacak. Kırsal alanda  yaşayan/yaşamayı taahhüt eden,  tarım ve hayvancılık ile ilgili ön lisans ve lisans bölümlerinden mezun olanlar uzman eller projesi için başvuru yapabilecekler.

       2023 yılı başvurularına ait bilgilendirmeleri Bakanlığımızın https://www.tarimorman.gov.tr  ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün https://igdir.tarimorman.gov.tr/ resmi web sayfalarından takip edebilirsiniz.