T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YETİŞTİRİCİLERİMİZ CANLI HAYVAN BAĞIŞLARI İLE DEPREM BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARIMIZLA DAYANIŞMAYI SÜRDÜRÜYOR

Yayın Tarihi : 14.02.2023

          06 Şubat tarihinde meydana gelen ve birçok ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından depremzede vatandaşlarımız için ülkemizin her noktasında başlatılan yardım ve dayanışma seferberliğine İlimiz yetiştiricileri de canlı hayvan bağışlarıyla katkıda bulunuyorlar.

          Iğdır Valiliğimiz ile koordineli şekilde İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli personellerimizce tüm sağlık kontrolleri ve denetimleri yapılan hayvanlar kesimhanelerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun olarak kesilerek elde edilen kavurmalar afet bölgesindeki vatandaşlarımızın tüketimine sunulmak üzere yetkililere teslim edilmektedir.

         İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalara İlimiz hayvan yetiştiricileri bağışlarıyla yoğun bir katılım sağlayarak, depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak adına takdire şayan bir dayanışma örneği gösterdiler. Yardımlar aralıksız devam ederken hayvan yetiştiricilerimizden şu ana kadar 320 küçükbaş 3 adet de büyükbaş hayvan bağışı yapıldı.