T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TOPRAK VE SULAMA SUYU ANALİZ LABORATUVARI DENETLENDİ

Yayın Tarihi : 29.12.2023

            İl Müdürlüğümüz Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü görev ve sorumlulukları arasında bulunan  toprak ve sulama suyu analiz laboratuvarları ile ilgili denetlemeler ve yetkilendirme işlemleri hazırlanan program çerçevesinde devam ediyor.

            Valilik Olur'u ile Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü, Şube Müdürlüğünde görevli Teknik Eleman ile Iğdır İlinden sorumlu olan Erzurum Doğu Anadolu Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Teknik Elemanlarından oluşturulan Iğdır İl Denetleme Komisyonu, Iğdır' da faaliyette bulunan Toprakta Temel Analizler (Kapsam 1) ve  Sulama Suyu  (Kapsam 3)  Analizlerinde yetkili olan Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde bulunan Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezinde denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

            Yapılan denetimde, ALUM Müdür Yrd. ve ekibi ile yapılan görüşmelerde laboratuvarda hangi analizlerin yapıldığı, kullanılan araç ve cihazların kalibrasyon ve bakım bilgileri, kullanılan sarf malzemelerinin içerikleri hakkında bilgi alış verişi gerçekleştirildi.