T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKANLIĞIMIZA BAĞLI TAŞRA BİRİMLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 19.01.2024

          Bakanlığımız kuruluşları arasında koordinasyonun sağlanarak işbirliğinin artırılması amacıyla her ay ayrı bir paydaş kuruluşumuzda gerçekleştirilen toplantılarımız devam ediyor. 2024 Yılının ilk toplantısı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünde İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ahmet TİNGİŞ'in Başkanlığında gerçekleştirildi.  

         Tarım ve Orman Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün koordinasyonunda gerçekleşen toplantıya Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğü, Orman İşletmesi Müdürlüğü, Iğdır Dilucu Sınır Kapısı Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü, DSİ. 242 Şube Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, TMO. Iğdır Şube Müdürlüğü katılım sağladılar.

        İlimizde Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı kuruluş müdürlüklerinin yaptığı çalışmalar masaya yatırılırken, Paydaş Kuruluş Müdür ve yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alındı. Tarım ve hayvancılık alanında paydaş kuruluşlarla ortaklaşa yapılması planlanan projeler hakkında da görüş alış verişinde bulunuldu.