T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINI DESTEKLEME PROGRAMI (KKYDP) VE BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNİN DESTEKLENMESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi : 29.01.2024

        Tarım ve Orman Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi ve Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi konularında %50 hibe ile verilen Kırsal Kalkınma Destekleri programının genel uygulama usul ve esasları hakkında İlçelerimizde ve Merkez köylerimizde bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

        Bakanlığımızın talimatları ve İl Müdürümüz Ahmet TİNGİŞ'in koordinesinde merkez ve İlçe köylerinde Tarımsal ve hayvansal üretim alanındaki desteklemeler ile Bireysel Sulama Sistemlerinin destekleri konusunda bilgilerin verildiği toplantıda, üreticilerimizin bu desteklemelerden faydalanabilmeleri için sahip olmaları gereken koşullar ve başvuru esnasında izlemeleri gereken süreçler detaylı olarak anlatılıyor. 

        Kırsal Kalkınma Destekleri Başvuruları 19/02/2024 tarihinde sona erecek olup   www.tarimorman.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecektir.

       Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi başvuruları 22/02/2024 tarihinde sona erecek olup başvurular elden İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılmaktadır.

      Destekleme programlarından yararlanacak çiftçilerimiz bilgi için; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat edilebilirler.