T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE “5. BAL TANITIM GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 18.10.2022

         İl Müdürlüğümüzce 2017 yılında ilki düzenlenen "Bal Tanıtım Günleri" etkinliğimizin 5.sini Iğdır Valiliğimizin Koordinesinde düzenlendi. İlimizin endemik bitki çeşitliliği ile dolu yaylalarında arıcılık yapan yetiştiricilerimizin ballarını tanıtmak ve bu değerli balın tanıtımını en iyi şekilde yapabilmek için düzenlediğimiz "5. Bal Tanıtım Günleri" etkinliğinde üreticilerimiz Yeraltı Çarşısı üzerinde kurulan stantlarda ballarını sergilediler.

         Etkinliğimiz, Valimiz Sayın Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, Iğdır Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Höccet ŞABAHAT, Belediye Başkanları, Kurum ve Kuruluş Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Birlik Temsilcileri, Basın Mensupları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

         Program; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını Iğdır Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Höccet ŞABAHAT yaparak, Arıcılarımıza desteklerinden ötürü Sayın Valimize ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne teşekkür etti. Kürsüye davet edilen İl Müdürümüz Özkan YOLCU'da; "Sayın Valim, çok değerli misafirler 5. sini yaptığımız Bal Tanıtım Günleri programımıza hoş geldiniz. Sayın Valim İlimizin arıcılık potansiyeli çok yüksektir. Bu yüksek potansiyeli Birliğimiz güzel çalışmalarla süslüyor. 2019 yılında 167 ton, 2020 yılında 184 ton, 2021 yılında TÜİK rakamlarına göre 195 ton üretimimiz var, bu üretimimiz sizlerin de desteği ile inşallah artarak devam edecek. Tüm projelerimizde olduğu gibi arıcılık projelerimizde de desteklerinizden dolayı teşekkür eder saygılar sunuyoruz" dedi.

         Program Sayın Valimiz ve davetlilerin stantları gezmesi ile son buldu.